Čo pripravujú Vysoké Tatry pre svojich hostí v lete?

Zimu v Tatrách  pripomínajú už len biele čiapky na vrcholoch tatranských štítov a hoci leto sa zdá byť v nedohľadne, vo Vysokých Tatrách panuje čulý ruch pri príprave ďalšej letnej sezóny. S odznievajúcou zimou sa v hotelových zariadeniach naplno rozbehla kongresová sezóna, ktorá sa pomaly prehupne do letnej sezóny bohatej na zážitky, kultúru a športové vyžitie.

Vysoké Tatry, leto, sezóna, program, rekreačné miesto

Tatry vítajú rodiny s deťmi. Pevnou súčasťou programov či služieb sú animačné programy v jednotlivých ubytovacích zariadeniach, či vonku na čerstvom tatranskom vzduchu priamo pod štitmi. Deti sa vyšantia počas dovolenky viac ako ich rodičia. Aquapark s termálnymi bazénmi, rôzne verejné podujatia určené pre rodiny, ktoré sa konajú počas celého leta, detské kútiky, či zrkadlové bludisko, zábavné vzdelávanie v múzeách, náučná prechádzka po tatranských chodníkoch a zoznamovanie s tatranským národným parkom, návšteva jaskýň, to je len zopár možností, ktoré rodiny môžu počas svojej dovolenky využiť.

Návštevníci si môžu tradične užívať výlety lanovkami na vyhľadávané Skalnaté pleso, Lomnický štít a do Lomnického sedla v Tatranskej Lomnici, zatiaľ čo deti budú môcť opäť zábavno – edukatívnou formou spoznávať najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Tatier v rámci eco-friendly projektu Tatranská Divočina. Kamzíkovo a Svištia Krajinka na Skalnatom Plese pozývajú rodinu na spojenie príjemného s užitočným aj v premenlivom počasí v horách. Milovníci adrenalínu majú o super zábavu postarané pri jazde kárami a kolobežkami zo Štartu v Tatranskej Lomnici. Tí návštevníci, ktorí nevyhľadávajú tento druh zábavy si môžu svoje cestovateľské ciele zamerať na návštevu galérií či múzeí, napr. Galérie Encián a Múzea TANAPu) . Fauna a flóra naživo – to sú Tatry, ak však chcete viac, odporúčame návštevu Botanickej záhradky. Výlety lanovkami možno absolvovať aj na známe turistické miesta na Hrebienku, kde je pripravená príjemná zóna, tubing alebo fun park už priamo v Starom Smokovci. Hrebienok je zároveň východzím miestom pre rôzne nenáročné túry a prechádzky, ale aj pre náročnejších turistov do vysokohorského terénu, ktorý otvára svoje brány od polovice júna.

Tatranské osady budú opäť žiť obľúbenými letnými a akciami počas Tatranského Kultúrneho leta, účinkujúci z domova i zo sveta sú pripravení až do septembra prinášať kultúrno hudobné aj divadelné osvieženie a zábavu pre domácich a turistov, zároveň sú organizátori v plnom prúde príprav na rodinný event Medvedie dni, ktorý každým rokom láme rekordy návštevnosti . Už v prvých májových dňoch začínajú série bežeckých a športových podujatí, ktoré budú pokračovať počas celej letnej sezóny v rôznych lokalitách.

Na Štrbskom Plese okrem lanoviek na Solisko bude opäť spustené aj člnkovanie na hladine Štrbského Plesa, tá bude symbolicky odomknutá už júni, aby si mohli turisti a romantici celé leto užívať tento nevšedný zážitok. Pod Mostíkmi nájdete mini fun park s člnkami a autíčkami pre najmenších, a takisto je pripravených množstvo podujatí, ktoré neoddeliteľne patria k letu, ako je elegantná Benátska noc, či rodinná akcia Svište na Plese.

V popradskom AquaCity sú návštevníci zvyknutí na rôzne prekvapenia a akčný program, tomu nebude inak ani počas tejto letnej sezóny. Úplne nová Fun zóna na pieskovej pláži s novými atrakciami, trendový animačný a pestrý umelecký program počas celého leta v tomto termálnom aquaparku zabezpečia pocit ako na dovolenke pri mori. Okrem vody si môžete oživiť pobyt vyskúšaním lanovej dráhy, detských ihrísk, ochutnaním letných špecialít, relaxovať v novovytvorených VIP relaxačních zónach, stretnúť dinosaura alebo si každý večer môžete pozrieť unikátnu 3D laser show. Nebudú chýbať nové interaktívne hry a zábavné aktivity a pre celú rodinu.

Počas návštěvy Popradu určite odporúčame nevynechať nádhernú historickú Spišskú Sobotu s osobitou atmosférou, ktorá je zaradená do svetového dedičstva UNESCO, alebo si užiť skvelú festivalovú atmosféru počas popradského kultúrneho leta na popradskom námestí, s remeselníkmi, tradíciami ale aj modernou kultúrou. Obísť netreba ani zmodernizovanú Tatranskú galériu, ktorá má vždy v ponuke možnosť pozrieť si niektorú z aktuálnych expozícií, či povoziť sa námestím na turistickom vláčiku, ktorý spája centrum mesta so Spišskou Sobotou a všetkými vymenovanými atrakciami.

Nezabúdame ani na ekológiu – aj počas tohto leta môžu turisti a držitelia TATRY Card využívať dopravu električkami zdarma, čo zabezpečí turistom komfort, a zároveň odľahčenie dopravy a parkovísk v jednotlivých lokalitách. Letná karta benefitov Tatry Card je súčasťou atraktívnych balíkov ubytovania v jednotlivých hoteloch a ubytovacích zariadeniach vo Vysokých Tatrách, a okrem bezplatnej dopravy s ňou turisti naďalej môžu využívať rôzne atraktívne zľavy v reštauráciách, obchodoch, wellness a ďalších rôznych zariadeniach.

Vysoké Tatry zažívajú veľký boom nielen kvôli svojej geografickej polohe a ponuke, ale aj z dôvodu neustálych investícií do kvalitných služieb, či sa jedná o investície do lanoviek a zjazdoviek, ale aj vďaka pribúdaniu ubytovacích kapacít na špičkovej medzinárodnej úrovni a celkovej modernizácii prostredia a okolia. Turistické chodníky, pribúdajúce cyklotrasy, výlety na vysokohorské chaty, kultúrne a spoločenské akcie, to všetko si budete môcť užiť čo nevidieť. Povestná slovenská pohostinnosť a srdečnosť len umocní Váš zážitok z dovolenky.