DOPRAVA

Ako sa k nám dostanete lietadlom

letisko-poprad-tatry

Letisko Poprad – Tatry má medzinárodný charakter. Vďaka svojej geografickej polohe má mimoriadne dobré poveternostné podmienky. Je obklopené prekrásnou prírodou, ktorá mu dodáva jedinečnosť. Letisko je otvorené celoročne sedem dní v týždni a využívajú ho: charterové lety s turistami a športovcami, súkromné a obchodné lety, výcvikové lety, vrtuľníková záchranná zdravotná služba, Aeroklub a vyhliadkové lety. Ďalšie najbližšie letiská sú v Košiciach (120 km), Krakove (Kraków Airport im. Jana Pawła II) - 145 km a v Bratislave letisko M. R. Štefánika - 325 km.

Najlacnejšie letenky si môžete kúpiť prostredníctvom webovej stránky www.letenky.hotelsmokovec.eu a www.tickets.ectologe.cz

Letisko Poprad-Tatry (TAT) www.airport-poprad.sk

Letisko Košice (KSC) www.airportkosice.sk

Letisko Krakow (KRK) www.krakowairport.pl

Letisko Bratislava (BTS) www.bts.aero

Ako sa k nám dostanete vlakom

pendolino

Do Noveho Smokovca aj do regiónu Vysoké Tatry sa dá pohodlne dostať vlakom. Hlavný železničný ťah zo západu na východ tvoria železnice Slovenskej republiky, ktoré lemujú aj oblasť tatranského regiónu. Hlavným železničným uzlom je mesto Poprad, kde premávajú časté vlakové spojenia z Bratislavy a Košíc a medzinárodné spoje z Prahy. Využijete tu aj auto, bez starostí s premávkou na diaľniciach alebo zasnežených cestách. Z Popradu sa dostanete osobnými vlakmi alebo autobusmi do jednotlivých turistických oblastí.

Železničná stanica Poprad – Tatry je dopravným uzlom a východiskovým miestom aj Tatranských elektrických železníc (TEŽ), ktoré vás do Nového Smokovca dopravia z Popradu rýchlo, pohodlne a vy máte čas vychutnať si pocit z cesty a okolitej krajiny.

Doprava železnicou vo Vysokých Tatrách

Na tratiach Tatranských elektrických železníc a Ozubnicovej železnice je zavedený Samoobslužný výpravný systém. Ak sa vo Vysokých Tatrách zdržíte dlhšie, tak vám odporúčame využiť Sieťový predplatný cestovný lístok a cestovať lacnejšie.

SMS časový sieťový cestovný lístok vo Vysokých Tatrách

Cestovanie vlakmi na území Vysokých Tatier je možné už aj na nový druh lístkov – na SMS lístky. Ide o lístky zakúpené cez mobilný telefón prostredníctvom krátkej textovej správy zaslanej na jednoduché číslo 2233. Novú službu spustila Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od utorka 15. júla tohto roka.
Základný lístok má cenu 2 € a platí neobmedzene dve hodiny na akúkoľvek vzdialenosť. Okrem dvojhodinového lístka si možno kúpiť denný lístok.

Novinkou zimnej sezóny je priame spojenie Prahy a Tatier vďaka rýchlovlaku PENDOLINO. Historicky najrýchlejšie priame vlakové spojenie východného Slovenska – Košíc a Tatier s českou metropolou Prahou je aktuálne od 14. 12. Pre cestujúceho predstavuje SC Pendolino úplne novú kvalitu služieb. Okrem iného cestujúci budú môcť využiť veľa informácií a cez špeciálny vlakový portál sa aj zabaviť či pripojiť na internet. Vlakové bistro doručí jedlo na miesto kdekoľvek v súprave. Palubný portál umožňuje on-line objednávku občerstvenia z ponuky bistro vozňa s donáškou do 20 minút, elektronické knihy, hry, prenos z on-line kamier na oboch koncoch vlaku a množstvo ďalších služieb. Viac na www.cd.cz

Doprava do nášho hotela Greenwood je možná vlastným dopravným prostriedkom alebo električkou zo železničnej stanice Poprad - Tatry do stanice Nový Smokovec

Do Popradu a do Tatier vlakom - aktuálne informácie o doprave nájdete TU alebo TU

Ako sa k nám dostanete autom

doprava, auto, hotel, Greenwood, Vysoke Tatry

Do Regiónu Vysoké Tatry sa dá rýchlo a jednoducho dostať autom. Diaľnica A spája hlavné mesto SR Bratislavu s mestom Poprad cez Trenčín a Žilinu. Úseky diaľnice medzi mestami Žilina - Ružomberok – Ivachnová sú vo výstavbe a prejazdné cestami prvej triedy. V ďalších úsekoch Slovenska sú k dispozícii rýchlostné cesty a cesty 1 a 2 triedy.

Maximálna povolená rýchlosť je 130 km/h na diaľniciach a rýchlostných cestách, 90 km/h na cestách mimo obce a 50 km/h v obciach. Vodiči sú povinní mať zapnuté svetlá aj počas dňa.

Na diaľniciach platia diaľničné známky, ktoré si môžete zakúpiť na hraničných prechodoch, vybraných čerpacích staniciach, vybraných prevádzkach pošty, iných predajných miestach alebo na eznamka. Všetky predajné miesta sú riadne označené. Ceny diaľničných známok od roku 2014 (vozidlá do 3,5 tony): ročná (1.1.2013- 31.1.2014) – 50 €, mesačná – 14 € a 10-dňová – 10 €.

Pozdĺž diaľníc a ciest prvej triedy sú umiestnené informačné tabule a orientačné značky upozorňujúce na najdôležitejšie historické a umelecké pamiatky a miesta. Popri cestách je vybudovaná sieť čerpacích staníc s občerstvením a oddychové plochy a reštauráciami.

Cesty sú zjazdné po celý rok. V zime je zabezpečené odhŕňanie snehu a posyp ciest . Ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad, alebo námraza, musia mať vozidlá (do 3,5 tony) na všetkých nápravách zimné pneumatiky.